História

Pôvodná budova Kina Považan bola v rokoch 2011-2012 zrekonštruovaná a dnes slúži ako spoločenská sála na rôzne akcie.

Kino Považan je natrvalo presunuté do priestorov Mestského kultúrneho strediska, kde bola vo veľkej sale zrekonštruovaná projekčná miestnosť, na prvom javiskovom ťahu bolo namontované projekčné plátno vhodné na digitálnu projekciu a do priestoru hľadiska bolo dodané nové kino-ozvučenie najkvalitnejšieho zvukového systému Dolby Surround 7.1.                                                                                                                  

V novembri 2012 bolo kino zdigitalizované v 2D a tak plne konkuruje obrazom aj zvukom kinosálam v multiplexoch obchodných centier. Kino môže realizovať aj projekcie DVD, BLU RAY a .h264                                              

V letných mesiacoch roku 2013 prebehla významná stavebná rekonštrukcia hľadiska spojená s výmenou sedadiel, čo prispelo k zvýšeniu pohodlia pri návšteve filmového alebo divadelného predstavenia. Návštevníci majú možnosť občerstviť sa z automatu vo foyeri.                                                                                  

K zvýšeniu diváckeho komfortu prispelo aj zriadenie tejto webstránky v novembri 2013, kde je možné rezervovať si vstupenky. Od februára 2014 sme na našej webstránke spustili službu predaj vstupeniek. Návštevník si môže vybrať miesto, zaplatiť vstupenku prostredníctvom svojej platobnej karty, vytlačiť si ju a do sály môže ísť priamo, bez čakania v rade pred pokladňou kina.

Premietací profil kina Považan je streda, sobota a nedeľa, vo výnimočných prípadoch aj v iné dni.